Podios

Kata

Kata Benjamín Mixto A

1 CASTRELO SALGADO, SARA CKC Gold
2 ALONSO ESTAY, VIOLETA COVADONGA TKD Silver
3 DE LA FUENTE, ALEX ARE Bronze
3 ALVAREZ GONZALEZ, PAULA GCO Bronze
5 ADREENKOV, ADRIÁN ARE Diploma
5 PÉREZ VILLANUEVA, DOMINICK ARE Diploma

Kata Benjamín Mixto B

1 BUIDE VILARIÑO, ÁNGELA SHI Gold
2 ENRÍQUEZ CORTÓN, IRIA SHI Silver
3 PRIETO CRESPO, JULIO CKC Bronze
3 GARCIA FERNANDEZ, GABRIEL CKC Bronze
5 SÁNCHEZ CARVAJAL, DANIELA ARE Diploma
5 VEGA GARCIA, SOFIA TKM Diploma
7 ALVAREZ GONZALEZ, CARMELO GCO Diploma
7 GONZÁLEZ PERNÍA, UNAI GOA Diploma

Kata Alevín Masc A

1 RIBEIRO CABAL, DIEGO ARE Gold
2 CASTRELO SALGADO, PABLO CKC Silver
3 GUTIERREZ NAVAMUEL, DANIEL KNT Bronze
3 LEIVA GONZALEZ, ERIK KNT Bronze
5 PRIETO ALVAREZ, ESTEBAN GCO Diploma
5 RODRIGUEZ GIRALDO, CHRISTIAN ARE Diploma
7 JAANIN, FEDI ARE Diploma
7 PÉREZ SÁNCHEZ, ALEXANDER TKD Diploma

Kata Alevín Masc B

1 TAMARGO SALGADO, BELTRÁN GCC Gold
2 CASAS FONSECA, MARIO ARE Silver
3 TORAL NISTAL, MANUEL GOA Bronze
3 HUERTA MARTÍNEZ, JOSÉ LUIS EAK Bronze
5 TRIVIÑO LÓPEZ, MARTÍN IÑG Diploma
5 ARIAS RODRIGUEZ, GUILLEN GCO Diploma
7 SAÑUDO MARTINEZ, JOSE BKI Diploma
7 DIAZ PEREZ, IZAN ARE Diploma

Kata Alevín Fem A

1 CENDÁN PENÍN, MARÍA SHI Gold
2 VILAS CORTÉS, MENCÍA SHI Silver
3 PÉREZ DURÁN, CARLOTA SHI Bronze
3 PÉREZ LÓPEZ, CARLA SHI Bronze
5 MIGUENS MENÉNDEZ, LARA TKD Diploma
5 GONZÁLEZ RUBIO, LAURA KAU Diploma
7 NISTAL ENCINA, LARA CKC Diploma
7 GARCIA GAVILANES, MARINA CKC Diploma

Kata Alevín Fem B

1 HEVIA ALONSO, MARIA ELO Gold
2 SUCO GRANDA, AINHOA ARE Silver
3 GARCÍA FERNÁNDEZ, SOFIA EAK Bronze
3 MESTRE RODRIGUEZ, KAYLA TKM Bronze
5 GUTIERREZ NAVAMUEL, JULIA KNT Diploma
5 IGLESIAS LÓPEZ, NURIA SHI Diploma

Kata Infantil Masc A

1 VÁZQUEZ VILA, RAÚL KCG Gold
2 GARCÍA ALONSO, SAÚL ARE Silver
3 ALVAREZ SERRANO, RODRIGO TKM Bronze
3 SUÁREZ MÉNDEZ, LUCAS IÑG Bronze
5 DÍAZ GONZÁLEZ, MATEO IÑG Diploma
5 MIKULKA, KRYSTOF GKR Diploma
7 ALONSO GÓMEZ, MATEO TKD Diploma
7 AMIEVA NAVARRO, MATEO GKR Diploma

Kata Infantil Masc B

1 CARCEDO GRUJICIC, DEJAN CKC Gold
2 CRIADO GUINALDO, DIEGO BUN Silver
3 CASADO ARAGON, DANI IÑG Bronze
3 BARBA ALVAREZ, HUGO ARE Bronze
5 BUIDE VILARIÑO, PEDRO SHI Diploma
5 GARCÍA, NECO COL Diploma
7 ENRÍQUEZ CORTÓN, DAVID SHI Diploma
7 MOLANO GUTIERREZ, MARTÍN IÑG Diploma

Kata Infantil Fem A

1 TORRALVO DELGADO, EVA JAR Gold
2 CALVO RUBIO, GEMA KAU Silver
3 ANTUÑA BARRIO, LUCÍA GCC Bronze
3 GARCIA FERNANDEZ, LUCIA BKI Bronze
5 PEREZ LOPEZ, YAIZA GKR Diploma
5 BLANCO ALVAREZ, ALBA BKI Diploma
7 ROZA GALACHE, OLAYA GCC Diploma
7 AGUDIN, LAURA GCO Diploma

Kata Infantil Fem B

1 FOLGUEIRA GONZALEZ, UXIA SHI Gold
2 GONZALEZ DIAZ, NAIALA GLK Silver
3 ALVAREZ ALVAREZ, JIMENA ARE Bronze
3 SUÁREZ LÓPEZ, CELIA ARE Bronze
5 MORLOTE PÉREZ, BRENDA COL Diploma
5 MARTÍNEZ FERNÁNDEZ, SARA GOA Diploma
7 CALVO PEDRERO, CELIA BUV Diploma
7 CASTRO LÓPEZ, CARLA ELO Diploma

Kata Juvenil Masc A

1 GARCIA PUENTE, ALEJANDRO GOA Gold
2 FLORES CHAVEZ, EITAN ARE Silver
3 ÁLVAREZ RODRIGUEZ, SAUL CKS Bronze
3 NIETO ÁLVAREZ, ÁLEX ELO Bronze
5 FERNÁNDEZ-TRESGUERRES MUÑOZ, ALBERTO ARE Diploma
5 LOBO OTERO, ARTURO GKR Diploma

Kata Juvenil Masc B

1 CALVO RUBIO, IKER KAU Gold
2 COTO GARCIA, JAIME GCC Silver
3 DOBROMIROV GEORGIEV, MLADEN EAK Bronze
3 FERNÁNDEZ NORIEGA, JAVIER IÑG Bronze
5 ANDERSON SÁEZ, HÉCTOR BUV Diploma
5 SANTIAGO HERNÁNDEZ, DIEGO BUV Diploma

Kata Juvenil Fem A

1 RODRIGUEZ MARTIN, CARLA JAR Gold
2 GOMEZ BELLO, RAQUEL ARE Silver
3 ALVAREZ RODRIGUEZ, MARTA ARE Bronze
3 GALLO BALLONGA, MAIKO COL Bronze
5 FELIZ GION, ALBA ARE Diploma
5 VÁZQUEZ VILA, NEREA KCG Diploma
7 GARCIA MENENDEZ, SELENE GCO Diploma

Kata Juvenil Fem B

1 ASENJO BLANCO, ALBA GCC Gold
2 HEVIA ALONSO, ANA ELO Silver
3 ULLOA VÁZQUEZ, NOA SHI Bronze
3 ALVAREZ FLECHA, LUCIA GCC Bronze
5 NICOLAS MONROY, ADRIANA BUV Diploma
5 OTERO CORUJO, SILVIA GCC Diploma
7 DIEGO PEÑA, PAULA GCC Diploma

Kata Cadete Masc

1 FEO CABO, VICTOR ELO Gold
2 BARBA ÁLVAREZ, ALEX ARE Silver
3 CLEMENTE MERCADER, ÁLVARO BUV Bronze
3 TAMARGO SALGADO, SERGIO GCC Bronze
5 FERNANDEZ CALZON, YERAI BKI Diploma
5 ARANGO LOPEZ, EDUARDO CKS Diploma

Kata Cadete Fem

1 FERNANDEZ PEREZ, IRENE ARE Gold
2 LLAMAZARES MENÉNDEZ, DEVA CKS Silver
3 MORLOTE PEREZ, GABRIELA COL Bronze
3 ALONSO ALVAREZ, LAURA GCC Bronze
5 GARCÍA CIMADEVILLA, ITZEL ELO Diploma
5 HUSILLOS DOMINGO, ALBA BUV Diploma
7 VALLE VIVANCO, ADRIANA COL Diploma
7 LLANOS NOGUÉS, PAULA GOA Diploma

Kata Junior Masc

1 TRESGUERRES SÁNCHEZ , MARIO KYK Gold
2 SÁNCHEZ MÉNDEZ, MARCOS IÑG Silver
3 MARTINEZ SUAREZ, ANDRES GCC Bronze
3 ECHEVARRIA LAVIN, MANUEL COL Bronze
5 GÓMEZ VALLE, DANIEL CKS Diploma

Kata Junior Fem

1 OTERO CORUJO, PAULA GCC Gold
2 IZQUIERDO LOPEZ, AITANA BUV Silver
3 RAMA GOMEZ, ADRIANA GOA Bronze
3 LÓPEZ AMAYA, DESIRÉE EAK Bronze
5 DIEGO PEÑA, LUCIA GCC Diploma

Kata Senior Masc

1 GONZALEZ ALVAREZ, IGNACIO MANUEL ARE Gold
2 ORNIA GÓMEZ, MIGUEL TKM Silver
3 CONNOLLY, HUGH KZN Bronze
3 MAYO CORREA, JOSE MANUEL ARE Bronze
5 TURRADO RODRIGUEZ, CARLOS TKM Diploma

Kata Senior Fem

1 GARCIA GUTIERREZ, LUCIA KZN Gold
2 MARTINEZ SUAREZ, SONIA BUV Silver
3 HERRERO MERINO, LARA CKS Bronze

Kata Vet2 Masc 40-49

1 BOTRÁN DE CASTRO, ÓSCAR BUM Gold
2 PEREZ CORTE, IGNACIO FBD Silver
3 GIL DIAZ, ALEJANDRO EKM Bronze
3 LARREA, IGNACIO ARE Bronze

Kata Vet2 Fem 40-49

1 BERROCAL CAMACHO, MARIA TKM Gold
2 VERA LÓPEZ, VANESA ARE Silver

Kata Vet7 Masc >=50

1 GUERRERO MALDONADO, RAFAEL ARJ Gold
2 LANDA ECHEVERRIA, PEDRO LUIS ARJ Silver
3 PRIETO VILLARINO, VICENTE ARE Bronze

Kata Vet7 Fem >=50

1 CALVO MIRANDA, MIRIAM JAR Gold
2 GÓMEZ SANJUAN, PILAR BUV Silver
3 TAGARRO LÓPEZ, ANA ISABEL GOA Bronze

Kumite

Kumite Alevín Masc <33kg

1 TRUEBA BARCENA, GABRIEL KNT Gold
2 ARIAS RODRIGUEZ, GUILLEN GCO Silver
3 DIAZ PEREZ, IZAN ARE Bronze
3 TAMARGO SALGADO, BELTRÁN GCC Bronze
5 RIBEIRO CABAL, DIEGO ARE Diploma
5 CASAS FONSECA, MARIO ARE Diploma
7 LEIVA GONZALEZ, ERIK KNT Diploma
7 DOMINGUEZ REJAS, AITOR GOA Diploma

Kumite Alevín Masc >33kg

1 ALONSO REAL, LUCAS KNT Gold
2 HUERTA MARTÍNEZ, JOSÉ LUIS EAK Silver
3 GARCIA VERA, ORION ARE Bronze
3 GARCIA IASCIUC, DANIEL ARE Bronze
5 GOMES RIBEIRO, ANTONIO GABRIEL CKC Diploma
5 CASTRELO SALGADO, PABLO CKC Diploma

Kumite Alevín Fem <33kg

1 SUCO GRANDA, AINHOA ARE Gold
2 GUTIERREZ NAVAMUEL, JULIA KNT Silver
3 COUCE BACELO, ALEJANDRA EKN Bronze
3 GARCÍA FERNÁNDEZ, SOFIA EAK Bronze
5 LÓPEZ RODRÍGUEZ, NOA KCG Diploma
5 CAVERO GOMEZ, ALEJANDRA KNT Diploma

Kumite Infantil Masc <42kg

1 GONZÁLEZ PRADO, JORGE GCC Gold
2 SUAREZ SOLIS, ILLAN COR Silver
3 CARCEDO GRUJICIC, DEJAN CKC Bronze
3 DE LA VARGA GARCIA, CHRISTIAN CKC Bronze
5 BERMEJO LAGE, DIEGO COR Diploma
5 BUIDE VILARIÑO, PEDRO SHI Diploma
7 RAMOS LÓPEZ, JORGE BUN Diploma
7 CENDAN GRAÑA, FRANCISCO BUN Diploma

Kumite Infantil Masc >42kg

1 ZHANG CHEN, HUGO SENYE ABD Gold
2 DIEGO VARONA, ALVARO KNT Silver
3 ZAMORA PEREZ, CARLOS BUV Bronze
3 LOPEZ DIAZ, ADRIAN GLK Bronze
5 CASTELEIRO SUAREZ, MATEO GLK Diploma
5 ALONSO PEREZ, DAMASO GLK Diploma
7 BERDASCO GARCIA, DANIEL GLK Diploma
7 PRIEDE BARRIGA, NOEL COR Diploma

Kumite Infantil Fem <40kg

1 FERNANDEZ TERRON, YAIZA GLK Gold
2 REVUELTA MUÑOZ, RITA MARIA KNT Silver
3 FOLGUEIRA GONZALEZ, UXIA SHI Bronze
3 GONZALEZ DIAZ, NAIALA GLK Bronze
5 HERNANDEZ TOLEDANO, DANIELA KNT Diploma
5 RODRIGUEZ GIL, ILENA COR Diploma
7 ALVAREZ ALVAREZ, JIMENA ARE Diploma
7 CIMADEVILLA LASTRA, AMAIA ELO Diploma

Kumite Infantil Fem >40kg

1 PEREZ GONZALEZ, AITANA GLK Gold
2 PALACIO SILVARREY, ARIANA SHI Silver
3 GOMES RIBEIRO, EMANUELLY CKC Bronze
3 RODRIGUEZ GARCIA, LEYRE CKC Bronze
5 MÉNDEZ FERNÁNDEZ, ALBA BUV Diploma
5 CALVO PEDRERO, CELIA BUV Diploma

Kumite Juvenil Masc <53kg

1 CASADO AVELLO, MARTIN ARE Gold
2 DE ABAJO RODRIGUEZ, IZAN CKC Silver
3 CAGIGAS FERNANDEZ, JOSE KNT Bronze
3 MÉNDEZ FERNÁNDEZ, HUGO BUV Bronze
5 ANDERSON SÁEZ, HÉCTOR BUV Diploma
5 SANTIAGO HERNÁNDEZ, DIEGO BUV Diploma
7 FERNANDEZ RODRIGUEZ, IKER COR Diploma
7 FRANCO RUIZ, IZAN KNT Diploma

Kumite Juvenil Masc >53kg

1 GONZALEZ AMORTEGUI, JUAN DIEGO GLK Gold
2 MARCHAN IGLESIAS, IZAN FBD Silver
3 DÍAZ RODRÍGUEZ, BRUNO BUN Bronze
3 MENENDEZ ALVAREZ, ROMAN GLK Bronze
5 FLORES CHAVEZ, EITAN ARE Diploma
5 POMAR GONZALEZ, PABLO TKM Diploma

Kumite Juvenil Fem <45kg

1 GALLO BALLONGA, MAIKO COL Gold
2 OTERO CORUJO, SILVIA GCC Silver
3 TORRES FAILDE, PAULA TEO Bronze
3 GOMEZ BELLO, RAQUEL ARE Bronze
5 LEÓN GARCÍA, LIDIA COR Diploma
5 ULLOA VÁZQUEZ, NOA SHI Diploma

Kumite Juvenil Fem >45kg

1 GONÇALVES, LEONOR AKW Gold
2 MÍGUEZ FERRER, OLALLA TEO Silver
3 FEO CABO, ANDREA ELO Bronze
3 ARIAS ALFONSO, DORA FBD Bronze
5 ALVAREZ FLECHA, LUCIA GCC Diploma
5 CIVIDANES GUTIERREZ, ANA BUV Diploma
7 DIALLO KEBE, SENY KNT Diploma

Kumite Cadete Masc <60kg

1 FERNANDEZ MAZA, PAUL COL Gold
2 FEO CABO, VICTOR ELO Silver
3 AYLLON RODRIGUEZ, PABLO ABD Bronze
3 FERNANDEZ PEREZ, ALVARO ARE Bronze
5 VARELA FREIRE, ALEJANDRO BUN Diploma
5 FERNANDEZ RODRIGUEZ, ADRIAN GLK Diploma
7 RODRÍGUEZ DÍAZ, ABEL ARE Diploma
7 BARBA ÁLVAREZ, ALEX ARE Diploma

Kumite Cadete Masc >60kg

1 HURTADO CAÑIZO, SAMUEL ABD Gold
2 GONZALEZ FREDDI, MARTÍN KNT Silver
3 FERREIRO FRAILE, SERGIO CKC Bronze
3 SALSA, ANDRÉ AKW Bronze
5 ARENAS ZAPATA, RUBEN ARE Diploma
5 ALVAREZ ROCES, DANIEL KME Diploma
7 FERNANDEZ FERNANDEZ, JORGE CKC Diploma

Kumite Cadete Fem <50kg

1 OTERO LUENGO, EVA ARE Gold
2 FERNANDEZ TERRON, NEREA GLK Silver
3 CASADO SUAREZ, DANIELA COR Bronze
3 LLAMAZARES MENÉNDEZ, DEVA CKS Bronze
5 ALONSO ALVAREZ, LAURA GCC Diploma
5 OBAYA MAESTRO, IRENE CDG Diploma

Kumite Cadete Fem >50kg

1 FERNANDEZ PEREZ, IRENE ARE Gold
2 RIEGA SUAREZ, ROMINA ARE Silver
3 CABRERA TORRE, PATRICIA COL Bronze
3 HERNANDEZ DIAZ, MARIA KNT Bronze
5 GONZALEZ ALONSO, LYDIA COR Diploma
5 SANTOS, BRUNA AKW Diploma
7 MORLOTE PEREZ, GABRIELA COL Diploma
7 MARTÍNEZ MARTÍNEZ, ALBA BUN Diploma

Kumite Junior Masc <67kg

1 GONÇALVES, GUILHERME AKW Gold
2 FERNANDEZ GONZALEZ, SERGIO GLK Silver
3 CANCELO SÁNCHEZ, SIMÓN TEO Bronze
3 ASENJO FERNANDEZ, SERGIO EKM Bronze
5 NOGUEIRA, GUILHERME CPL Diploma
5 HERNANDEZ PUENTE, RODRIGO CKC Diploma
7 MORAN ROMAN, RAFAEL FBD Diploma

Kumite Junior Masc >67kg

1 FERNANDES, BERNARDO CPL Gold
2 GARRIDO RODRIGUEZ, FRANCISCO GLK Silver
3 NEIVA, JOãO CPL Bronze
3 FERNANDES, FÁBIO CPL Bronze
5 VIEIRA, DIOGO CPL Diploma

Kumite Junior Fem <55kg

1 FERNANDEZ FERNANDEZ, MARIA GLK Gold
2 FRAGA SALGADO, PATRICIA COR Silver
3 OTERO CORUJO, PAULA GCC Bronze
3 RODRÍGUEZ LOREDO, EVA TEO Bronze
5 IZQUIERDO LOPEZ, AITANA BUV Diploma
5 MONASTERIO SAMPERIO, MARTINA KNT Diploma

Kumite Junior Fem >55kg

1 OTERO LUENGO, DANIELA ARE Gold
2 GARCÍA FERNÁNDEZ, CLAUDIA BUV Silver
3 SOTO FIDALGO, MARTINA BUN Bronze
3 ROCHA LOPEZ, ALBA BUN Bronze
5 GALAN VILLAR, VERA KME Diploma
5 CERQUEIRO FERNÁNDEZ, ANA BUV Diploma

Kumite Senior Masc <67kg

1 DIAZ HUERTA, IVAN GLK Gold
2 XAVIER, JOSÉ CPL Silver
3 VILLAVERDE RODRIGUEZ, JUAN IGNACIO COR Bronze
3 GALLINAR ALONSO, ADRIAN COR Bronze
5 ALVES, RAFAEL CPL Diploma

Kumite Senior Masc <75kg

1 AGOSTINHO, DANIEL CPL Gold
2 RODRIGUES, JOãO CPL Silver
3 MORAN LLANEZA, DANIEL FBD Bronze

Kumite Senior Masc >75kg

1 PEREIRA, LEONARDO CPL Gold
2 HENRIQUES, JOSÉ CPL Silver
3 GARCIA ALONSO, HECTOR ABD Bronze
3 MARCOS DE LA IGLESIA, SAMUEL BUV Bronze
5 MORALA ANDRES, MARTIN KME Diploma
5 CASTRO PEREZ, NILO ARE Diploma

Kumite Senior Fem <55kg

1 LEAL, SARA CPL Gold
2 MARTINEZ SUAREZ, SONIA BUV Silver
3 SANCHEZ VAZQUEZ, NATALIA ARE Bronze
3 MATOS, CONSTANCA CPL Bronze
5 GOMEZ MORALES, LUCIA ABD Diploma
5 DOSAL GONZALEZ, CECILIA GLK Diploma

Kumite Senior Fem >61kg

1 RIVERO SAINZ, CRISTINA ABD Gold
2 VÁZQUEZ RUMBO, SARA EKN Silver
3 CLARA, MARIA CPL Bronze


KarateScoring • 2007 - 2022